Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontroll av arbete i gata och gatuspår.
Referensnummer: 17/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontorets målsättning med ramavtalet är att skapa förutsättning för att genomföra kontroller av arbeten som bedrivs av entreprenörer inom gata och gatuspår.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71631480 Vägbesiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen