272695-2017 - ResultatSverige-Ronneby: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, reparation och underhåll av köldmedieanläggningar.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby kommun, Ronnebyhus AB och Ronneby Miljö & Teknik AB äger och disponerar kyl- och fryssystem samt värmepumpar som är i behov av service samt i förekommande fall reparation. Anläggningarna finns i kommunala byggnader eller institutioner runt om i Ronneby kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beställarna äger och disponerar kyl- och fryssystem samt värmepumpar som är i behov av service samt i förekommande fall reparation. Anläggningarna finns i kommunala byggnader eller institutioner runt om i Ronneby kommun.