272720-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Tropisk frukt
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem (DIS) Ekologisk frukt till Migrationsverkets personal
Referensnummer: 3.2.1-2019-10938
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03222110 Tropisk frukt
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket inbjuder till att inkomma med ansökan om deltagande i dynamiskt inköpssystem avseende ekologisk frukt till Migrationsverkets personal. Mer information framgår av upphandlingsdokumenten.
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs enligt Lag 2016:1145 om offentlig upphandling (LOU) som Dynamiskt inköpssystem
Information om förfarandet dynamiskt inköpssystem finns på Upphandlingsmyndighetens webbplats.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03222000 Frukt och nötter, 03222300 Icke tropisk frukt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen