2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VA material
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal VA material med tillhörande konsignationslager. Upphandlingen är uppdelad i 8 kategorier: Kategori 1. Tryckrör och tillbehör Kategori 2. Självfallsledningar och avlopp Kategori 3. Brunnar och betäckningar Kategori 4. Armatur och ventiler Kategori 5. Vägtrummor och dränering Kategori 6. Tankar, avskiljare och enskilt avlopp Kategori 7. Fiberduk och markisolering Kategori 8. Övrigt VA-material
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42131200 Konstruktionsindelade ventiler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: VA material med tillhörande konsignationslager
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90351:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42132100 Manöverdon för ventiler, 42997000 Rörledningsutrustning, 44114220 Rör och kopplingar av betong, 44131000 Avloppsbrunnar, 44162000 Rörsystem, 44163000 Rörledningar och armatur, 44164000 Foderrör och rörledningar, 44165000 Slangar, stigrör och muffar, 44611000 Tankar, 45252130 Utrustning till anläggning för avloppsrening