272805-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal typbyggnad kallförråd, Varmförråd och Skärmtak Områd Syd
Referensnummer: 2038/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser att som totalentreprenör uppföra typbyggnader åt fortifikationsverket gällande kall- och varmförråd samt skärmtak inom södra Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen