2. Förfarande
Förfarande
Titel: Intagnas kläder till Kriminalvården (II)
Beskrivning: Upphandling avseende kläder till intagna inom Kriminalvården. Kläderna ska vara av hög kvalitet och tåla slitage, hålla länge och se fräscha ut även efter ett stort antal tvätt och torkprocesser i industritvätt.
Intern identifierare: 2026-7859
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18400000 Specialkläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Intagnas kläder
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1877251-0
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18400000 Specialkläder och tillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1877252-1