See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Elarbeten Söderhamns, Bollnäs och Ovanåkers Kommuner med bolag
Beskrivning: Upphandling av Elarbeten Söderhamns, Bollnäs och Ovanåkers Kommuner med bolag.
Intern identifierare: 14178
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50116100 Reparation av elsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bollnäs kommun
Beskrivning: Verksamhet i Bollnäs Kommun.
Intern identifierare: Bollnäs kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ovanåkers kommun
Beskrivning: Verksamhet i Ovanåkers kommun.
Intern identifierare: Ovanåkers kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Söderhamns Kommun
Beskrivning: Verksamhet i Söderhamns kommun.
Intern identifierare: Söderhamns Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Faxeholmen AB
Intern identifierare: Faxeholmen AB
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Alfta-Edsbyns Fastighets AB
Intern identifierare: Alfta-Edsbyns Fastighets AB
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Alfta industricenter AB
Intern identifierare: Alfta industricenter AB
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Söderhamn Nära
Intern identifierare: Söderhamn Nära
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Söderhamn Elnät
Intern identifierare: Söderhamn Elnät
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Hälsinglands Utbildningsförbund (HUFB)
Beskrivning: Verksamhet i Bollnäs, Söderhamn och Nordanstig.
Intern identifierare: Hälsinglands Utbildningsförbund (HUFB)