Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Inbjudan till presentation Laddinfrastruktur
Referensnummer: 22-02673
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför kommande upphandling av Laddinfrastruktur, har Sjöfartsverket för avsikt att bjuda in leverantörer till en leverantörspresentation. Presentationen är en del av en pågående marknadsundersökning och har som syfte att bredda upphandlingsgruppens kunskaper om marknadens utbud genom dialog med intresserade leverantörer inför planerat upphandlingsarbete, för att kommande förfrågan på ett bra och relevant sätt kan möta marknadens möjlighet att leverera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31158000 Laddningsanordningar, 31158100 Batteriladdningsdon, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen