272878-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Konsulttjänster inom projekt LuMiNk Akademin
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom projekt LuMiNk Akademin
BeskrivningLuMiNk Akademin är ett samarbete mellan Linköpings universitet, Norrköpings kommun och Mirum galleria som startade 2015. LuMiNk är ett mentorskapsprogram som har sin grund i studiestödjande verksamhet där studenter från Linköpings universitet träffar åttonde- och niondeklassare från Klingsborgsskolan. Utöver studiestödjande verksamhet innehåller LuMiNk även inspirationsföreläsningar, besök på gymnasiemässan och studiebesök på Linköpings universitet. Samarbetsparterna är i behov av en leverantör som kan tillhandahålla de tjänsterna som behövs för att driva verksamheten LuMiNk.
Intern identifierareLiU-2024-00333
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 75121000 Utbildningsadministration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000