27289-2022 - ResultatSverige-Åkersberga: Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Turismverksamhet
Referensnummer: 2021-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av gemensam turismverksamhet för Österåkers kommun, Norrtälje och Östhammar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63513000 Turistinformation, 75125000 Administration avseende turism, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen