Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
8-avdelnings förskola i Falkenberg kommun
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av en åtta avdelningars förskola. Byggnaden upphörs i ett plan, ca 1800 m2 med tillhörande utemiljö, angöring parkering och tillagningskök. Entreprenaden kommer att genomföras som en utförandeentreprenad och upphandlingsformen är en generalentreprenad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45223300 Byggnation av parkeringsplats, 45236000 Markanläggning, 45421151 Montering av kompletta kök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen