272947-2023 - ResultatSverige-Gislaved: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Måleri till Fastighet AB Järnbäraren
Referensnummer: 23-322-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hantverkstjänster område Måleri till Fastighet AB Järnbäraren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym 12 000 000 kr