272950-2019 - ResultatSverige-Gislaved: Informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: 18-1106-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Gislaveds kommun avser att upphandla ett nytt ekonomisystem med tillhörande E-handelssystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48810000 Informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen