272977-2019 - ResultatSverige-Östersund: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för Smart- industriell Modernisering
Referensnummer: RUN/446/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Se upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde HA1 - Ökad kunskap och färdighet om finansieringsmöjligheter och investeringsplanering
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde HA2 - Ökad kunskap om produktivitetshöjning genom industriell modernisering
Del nr: 2
Delområde HA3 - Ökad kunskap om utvidgade värdekedjor och begreppet kundvärde
Del nr: 3
Delområde HA4 - Strukturerad och analysgrundad kompetensförsörjning för industrisektorn
Del nr: 4