272989-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Omr 116 Större ombyggnadsprojekt, P16180
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmr 116 Större ombyggnadsprojekt, P16180
BeskrivningTotalentreprenad i samverkan som arbetsform. Entreprenaden omfattar renovering med kvarboende hyresgäster i fastigheter belägna på Byälvsvägen 12-38 i Bagarmossen. Projektet kommer att delas in i två faser, fas 1 utredning, projektering, systemhandling och kalkylering, fas 2 bygghandlingsprojektering och produktion.
Intern identifierareSHEM 2024/640
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOmr 116 Större ombyggnadsprojekt, P16180