273010-2019 - ResultatSverige-Umeå: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten Dåva D.A.C
Referensnummer: 19115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Beläggningsarbete förutom underarbete och justering som beställare själv utför.
Dåva D.A.C kan garantera en årlig beläggningsvolym på 5000 m2 år 1 och år 2. Vid en eventuell avtalsförlängning garanteras inga volymer. Vid varje enskilt avrop kommer minst 3000 m2 att avropas detta gäller även under eventuell förlängningsperiod.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen