273019-2019 - ResultatSverige-Tumba: Sjukskötersketjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling bemanning skolsköterskor
Referensnummer: 2018:586
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanning av skolsköterskor
Mål och syfte
Målet med upphandlingen är att teckna ett avtal med fem (5) leverantörer för bemanning av skolsköterskor som kan tillgodose kommunens behov enligt omfattning och krav i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen