273061-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tyngre motorfordon – Lastväxlare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastväxlare
BeskrivningRegion Gotlands räddningstjänst har behov av nyproducerad lastväxlare med kravställda funktioner och utrustning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127250:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144210 Brandfordon