Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för textmatchningssystem
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Textmatchningssystem programvara som tjänst (SaaS) samt tillhörande tjänster.
• Campus-, fakultets- och institutionslicenser för textmatchningssystem
• Implementering och eventuella anpassningar till programvaran tillhörande tjänster
• Underhåll och support
• Eventuella integrationer
• Tjänster för utveckling av avropade system för lärosäten med speciella behov
• Drift
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen