Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skötsel i tre naturreservat i västra Ramsele i Sollefteå
Referensnummer: 512-1625-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen avser nu att upphandla skötselåtgärder i tre naturreservat: Nipsippan i Nässjö by, Stockberget och Tvärmyran. I alla dessa reservat ska slåtter genomföras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen