See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster nätutvecklare
Beskrivning: Upphandlingen avser successiva leveranser av konsulter (nätutvecklare) till Affärsområde Elnät/Planering.
Intern identifierare: UH 25-48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71323100 Konstruktion av elnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000