273262-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Endoskopiartiklar, SLL513.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE11 Stockholm
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av Endoskopiartiklar, SLL513. Denna var tidigare en del av SLL503 men har brutits ut och blivit en egen upphandling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 106 500 000 SEK