273267-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för urologisk undersökning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Urologiprodukter, SLL512.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE11 Stockholm
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av Urologiprodukter, SLL512. Denna var tidigare en del av SLL512 men har nu brutits ut och är en egen upphandling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33125000 Utrustning för urologisk undersökning, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 37 099 400 SEK