273303-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompetenshanteringssystem/LMS
Referensnummer: UPPH2022-00111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett digitalt stödsystem för följande verksamhetsprocesser:
- Utbildningsadministration
- Hantering av process för medarbetarsamtal
- Hantering av process för introduktion
- Hantering av processer för kompetensförsörjning; kompetensanalys, planering, genomförande
och uppföljning.
Upphandlingen innefattar även tjänster avseende service, support och underhåll av systemet samt
möjlighet att beställa konsulttjänster gällande migering av data från befintligt system Ping Pong samt
vid behov systemutveckling och enklare kundanpassning under kommande avtalsperiod.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling avser ett digitalt stödsystem - Kompetenshanteringssystem/LMS i enlighet med villkor i
denna ansökningsinbjudan.