273318-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-arbetsplats - hårdvara, SLL843
Referensnummer: FSN 2022-0119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213400 Centralenheter för persondatorer, 30213500 Handdatorer, 30214000 Arbetsstationer, 30216110 Bildläsare, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30231320 Pekskärmar, 30232000 Kringutrustning, 30236000 Diverse datautrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen