273353-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Utställningsutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utställningsmaterial
Referensnummer: 306/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39154000 Utställningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är för att tillgodose stadens behov av utställningsmaterial inför kampanjer, events eller liknande. Leverantören ska därför kunna tillhandahålla ett brett utbud av produkter till exempel; roll-ups, vepor, banderoller, affischer, montrar, monterinredning m.m. Utöver behovet av utställningsmaterial kan det finnas behov av montering och/eller demontering av utställningsmaterial.
Även transport av utställningsmaterial kan komma att efterfrågas.