Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlarm
Referensnummer: KK20/458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun avser att upphandla Personlarm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen