273385-2019 - ÄndringSverige-Nynäshamn: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till Socialförvaltningen
Referensnummer: SUN 2019/070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Nynäshamns kommun och Upphandling Södertörn inbjuder intresserade leverantörer (hädanefter kallad anbudssökande eller Leverantör) att inkomma med anbudsansökan i upphandlingen av Verksamhetssystem till Socialförvaltning, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Kommunen efterfrågar ett verksamhetssystem som tillgodoser Socialförvaltningens behov av systemstöd för förvaltningarnas huvudprocesser.