273407-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Drift av vattenreningsanläggning – PFOS rening lakvatten Tveta
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPFOS rening lakvatten Tveta
BeskrivningTjänst avseende kontrakt för lakvattenrening av PFOS som måste ske innan vattnet leds från Tveta till Syvab.
Intern identifierareTI 2024-1071
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65120000 Drift av vattenreningsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45232430 Vattenrening, 90481000 Drift av reningsverk, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelTI 2024-1071: PFOS rening lakvatten Tveta