Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK och ventilationsrengöring
Referensnummer: UH-2020-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
AB SigtunaHem avser teckna tjänstekontrakt i enlighet med ABFF15 med en entreprenör avseende planerade OVK-besiktningar, rengöring och mindre servicearbeten av ventilationskanaler i samtliga lägenheter och lokaler i fastighetsbeståndet utspritt i Sigtuna kommun. Vidare avser kontraktet brandskyddskontroller av ett fåtal storkök.
Kontraktet omfattar således inte reparationer och planerade underhållsåtgärder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen