Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trombektomi till Kirurgkliniken
Referensnummer: 2020/00843
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leverans av (1) en utrustning för borttagning av tromboser inkl. tillbehör, dokumentation samt användarutbildning. För förbrukningsartiklar som krävs för driften av utrustningen tecknas ett ramavtal som en integrerad del av leveransavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen