Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Nytt 52 – 72,5 kV GIS Ställverk.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidköping.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar inköp av nytt GIS ställverk till Lidköping kommuns nya Station OT15 Ekestubben.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31214000 Ställverk
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.