273495-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jour-/akutplatser för barn och ungdomar
Referensnummer: 135/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser jour-/akutplatser, i abonnemangsform, för placeringar under dygnets alla timmar inom delområde Barn 1-12 år och delområde Ungdomar 13-20 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen