273500-2020 - KonkurrensutsättningSverige-KRISTIANSTAD: Utrustning och tillbehör för obduktion och bårhus
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrusning till Malmö Sjukhus nya Bårhus (By 59)
Referensnummer: 2020-O000952
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33900000 Utrustning och tillbehör för obduktion och bårhus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utrustning för Malmö Sjukhus nya Bårhus.
Utrusning består av:
— Bårkylar, (delområde A)
— Bårfrysar, (delområde A)
— Bårbrickor 2 storlekar, (delområde A)
— Bårbrickshanteringsvagn,(delområde A)
— Bårbricksställning, (option delområde A)
— Bårvagnar, (delområde B)
— Tvagningsvagn, (delområde B)
— Kylutrymme för bårvagnar (delområde C)
Planerad leverans av utrustning: höst 2021
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33944000 Kylda skåp och frysar för bårhus, 33945000 Kylrum för bårhus, 33947000 Kadaverbrickor, 33948000 Kadaverlyftare eller flyttutrustning, 39711100 Kylskåp och frysar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen