273520-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Chefsutbildning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ledningsgruppsutveckling
Referensnummer: 220-980/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av tjänster för ledningsgruppsutveckling till Stockholms stads ledningsgrupper inom förvaltningar och bolag på flera olika nivåer.
Upphandlingen omfattar tjänster för ledningsgruppsutveckling inom två olika avtalsområden:
Delområde A - Ledningsgruppsutveckling för högsta ledningsgrupp såsom förvaltnings- och bolagsledning eller motsvarande
Delområde B - Ledningsgruppsutveckling för avdelnings- och enhetsledning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 80522000 Utbildningsseminarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen