273633-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Medicinsk bildbehandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiologitjänster
Referensnummer: UC-2018-188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85150000 Medicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget.
Den leverantör som uppfyller kvalificeringskraven och har det lägsta anbudspriset kommer att tilldelas rangordning ett (1) och tillfrågas först i samband med uppdrag och den leverantör som uppfyller kvalificeringskraven och har det näst lägsta anbudspriset kommer att tilldelas rangordning två (2) och tillfrågas för uppdrag när leverantör med rangordning ett (1) tackat nej till uppdrag eller inte svarar på förfrågan inom tre (3) dagar (vardagar).
Om denne inte har möjlighet att ta uppdraget och tackar nej eller inte svarar på förfrågan inom tre (3) dagar (vardagar) från e-postförfrågan går uppdraget vidare till den ramavtalsleverantör med rangordning tre (3).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79961340 Röntgenfotografering, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen