273642-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Eldistributions- och reglerutrustning – Utbyte av stationsautomation och reläskydd i fördelningsstation F1 Kantorn
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbyte av stationsautomation och reläskydd i fördelningsstation F1 Kantorn
BeskrivningGävle Energi AB har för avsikt att under 2024-2025, investera i ny stationsautomation och reläskydd för en befintlig 77/11kV fördelningsstation, F1 Kantorn.
Intern identifierare14694
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31213000 Distributionsutrustning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtbyte av stationsautomation och reläskydd i fördelningsstation F1 Kantorn