273657-2022 - ResultatSverige-Linköping: Kranbilar och dumprar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leasing av ny timmerbil med kran och släp
Referensnummer: UC-2022-04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142000 Kranbilar och dumprar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av leasing av en ny timmerbil med kran och släp inklusive fullservice till Vreta utbildningscentrum i Östergötland.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är på grund av avtalets karaktär.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34133000 Ledade lastbilar, 34223300 Släpvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen