273703-2019 - ResultatSverige-Lerum: Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av en begagnad och en ny grävmaskin
Referensnummer: KS19.225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av en begagnad och en ny grävmaskin enligt specifikationer och med efterföljande serviceavtal för ny grävmaskin.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av en begagnad och en ny grävmaskin enligt specifikationer och med efterföljande serviceavtal för ny grävmaskin.
Leverans av begagnad grävmaskin, 1.7.2019 och av ny grävmaskin under januari 2020.