See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avancerad vuxen simulatordocka
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en Avancerad vuxen simulatordocka. Syfte för att kunna stärka AT-/BT-läkares (och all annan vårdpersonals) lärande genom att säkra teamträning så autentiskt som möjligt. Utrustningen kommer även att nyttjas för självträning, där AT/BTläkare (och annan vårdpersonal) tränar/övar på egen hand.
Föregående meddelande: 007499-2023
Intern identifierare: 23-IU-158
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34152000 Träningssimulatorer, 80320000 Medicinsk utbildning, 80560000 Övningar i sjukvård och första hjälpen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på leverantör
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation