273800-2022 - ResultatSverige-Avesta: Potatis
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel grupp 7 tvättad potatis ekologisk Avesta Norberg Skinnskatteberg
Referensnummer: 2018-000012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03212100 Potatis
II.1.4.
Kort beskrivning
För Avesta, Norberg och Skinnskattebergs kommuner upphandlas tvättad ekologisk potatis.
Upphandlande myndighet
Avesta kommun Org. nr 212 000-2262
Norberg kommunOrg. nr 212 000 2072
Skinnskatteberg kommunOrg. nr 212000-2023
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15310000 Potatis och potatisprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen