273818-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Bostadsförvaltning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1208 Driftjoursarbeten Fastighet, Utemiljö och VA. Salem
Referensnummer: 17/131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341100 Bostadsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för avrop av jourarbeten för Salems kommun. Entreprenören ska under icke ordinarie arbetstid upprätthålla beredskap för jourarbeten enligt detta förfrågningsunderlag inkl. bilagor. Avropsvolym kan inte garanteras. Upphandlingen delas in i tre (3) anbudsområden.
A: Fastighetsjour,
B: VA-jour
C: Utemiljöjour
Anbudslämnare har möjlighet att lämna anbud på ett, två eller samtliga anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling omfattar ramavtal för avrop av jourarbeten för Salems kommun. Entreprenören ska under icke ordinarie arbetstid upprätthålla beredskap för jourarbeten enligt detta förfrågningsunderlag inkl. bilagor. Avropsvolym kan inte garanteras. Upphandlingen delas in i tre(3) anbudsområden.