Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mun- och andningsskydd 2023
Referensnummer: RB2023-0248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33199000 Sjukvårdskläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Mun skydd Klass IIR med öronband
Andningsskydd FFP2
Munskydd Klass IIR med knytband för känslig hud
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33199000 Sjukvårdskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen