273840-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serverhall underhåll
Referensnummer: UC-2017-288
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av underhåll av befintliga serverhallar samt utbyte av kylmaskin i en hall.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att den upphandlande myndigheten ser Serverhall underhåll som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen