273854-2020 - ResultatSverige-Göteborg: T-tröjor och skjortor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
20-0054_Profilkläder 2021ff/2
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18330000 T-tröjor och skjortor
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB, nedan kallad Liseberg, inbjuder anbudsgivare, nedan kallad Leverantör, att lämna anbud att omfatta design och tillverkning av plagg att komplettera Lisebergs befintliga kollektion av profilkläder avsedda för de anställda.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18300000 Klädesplagg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen