273859-2020 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värmetäcke, värmefilt, värmemadrasser och aggregat
Referensnummer: UC-2019-103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Aggregat till värmetäcke, värmetäcke, värmefilt, värmemadrass med aggregat, värmetålig skyddsslang
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Aggregat till värmetäcke
Aggregat till värmetäcke med batteribackup Värmetäcke kompatibelt med aggregat Mistral airVärmetäcke för vuxen, helkropps, halvkropps, överkropps
Värmetäcke för vuxen ovanpåliggande reflekterande ytaVärmetäcke reflekterande yta, helkropps, halvkropps, överkroppsVärmetäcke för barnVärmetäcke för små barn, ovanpåliggandeVärmetäcke tubmodellVärmefiltVärmemadrassVärmetåligt slangskydd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 39143112 Madrasser, 39143114 Elektriska värmefiltar, 39512000 Sänglinne
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen