273880-2021 - PlaneringSverige-Visby: Tolktjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster via telefon
Referensnummer: RS 2021-574
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland informerar härmed om kommande upphandling av ramavtal för tolktjänster.
Avsikten är att upphandla ramavtal som täcker regionens behov av teletolktjänster.
Upphandlingsdokumenten beräknas bli tillgängliga under perioden juni - juli 2021 och planerad avtalsstart är september 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen