2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetssystem
Beskrivning: Simrishamns kommun avser upphandla ett system som utgör en trygghet i fastighetsadministrationen och hjälper myndigheten att skapa ordning och reda. Målet med upphandlingen är att Simrishamns kommun ska få ett på marknaden etablerat fastighetssystem som kan utgöra ett stöd med bland annat avtalshantering, egenkontroller, besiktningar, nyckelhantering samt budget och prognosarbeten.
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000