2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetsystem Socialförvaltningen 2026
Beskrivning: Härmed inbjudes intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende upphandling i enlighet med villkor i upphandlingsdokumentet samt eventuella bifogade handlingar. Upphandlingen avser ett verksamhetssystem för socialförvaltningen. Verksamhetssystemet ska möta behovet hos verksamheter som vård och omsorg, socialpsykiatrin, LSS, kommunal primärvård och individ- och familjeomsorg inklusive arbetsmarknad. Verksamhetssystemet ska fungera som en integrerad helhet och stödja processerna inom verksamheterna.
Intern identifierare: 25/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000