Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledningsorganisation för Cephalus
Referensnummer: 852-2020/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Det avser fortlöpande konsultuppdrag med en projektledningsorganisation från projekteringsskede och framåt. Denna organisation innehåller exempelvis, projektledare, projekteringsledare mm. Uppdraget avser systemhandlingsskede och framåt fram till inflyttning, överlämning och avslut och beräknas pågå från april 2022 till slutet av 2026.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen